Sada tlakové filtrace HEISSNER FPU20000-00

Kód: FPU20000-00
Neohodnoceno
Značka: Heissner
13 400 Kč 11 074,38 Kč bez DPH
Skladem
Můžeme doručit do:
22.7.2024

Sada tlakové filtrace HEISSNER FPU20000-00, do objemu jezírka 20 m³, s rybami 10 m³, s koi kapry 5 m³, konstrukce umožňuje filtr z 80 % zakopat a tím ho skrýt, navíc přímo z něho za pomocí hadice můžete napájet vodopád do převýšení 1,5 m, sada s čerpadlem, UV lampou, hadicí, rozměry 38 x 38  x 73 cm, čerpadlo 4900 l / h, 40 wattů, UV lampa 24 wattů, univerzální hadicová přípojka, zobrazení stupně znečištění, systém rychlého čištění „EASY CLEAN“, regulovatelné filtrační čerpadlo

Detailní informace

Detailní popis produktu

Jezírkový filtrační systém HEISSNER pro čistou a jasnou vodu ve vašem jezírku. Firma HEISSNER má více jak 100 let zkušeností s filtračními systémy od tlakových po průtokové a podvodní filtrace. Vhodně poskládané plně vybavené sady obsahují vše potřebné pro udržení čistého jezírka. Filtrační systém jednoduše zvolíte dle objemu Vašeho jezírka.

Sada tlakové filtrace HEISSNER FPU20000-00

Tlaková filtrační sada je určena pro jezírka do objemu 20 m³ bez ryb, 10 m³ s rybami, 5 m³ s koi kapry.  Čerpadlo jednoduše umístíte do jezírka a propojíte s filtrem hadicí. Filtr má integrovanou UV lampu proti řasám, voda prochází přes filtrační média a je mechanicky i biologicky ošetřena. Filtrace má tři hadicové přípojky, pro vtok, odtok a čištění. Je možné z ní napájet potůček nebo vodopád do převýšení 1,5 m.

Sada obsahuje: výkonné regulovatelné filtrační čerpadlo (přepravuje nečistoty až do průměru 6 mm), UV lampou proti tvorbě řas (24 W), 4 m připojovací hadicí (25 mm), filtrační média, příslušenství na propojení

Výhody

Může se z 80 % zakopat a tím skrýt, vytlačí vodu až do převýšení 1,5 m je možné sním napájet potůček, či vodopád, průzor na kontrolu funkčnosti UV lampy, ukazatel nutnosti čištění, systému zpětného proplachu s mechanismem rychlého čištění s klikou, není nutné otevírat filtrační systém a nečistoty jsou vypouštěny bočním výstupem filtru.

Tipy

Čerpadlo u filtrace by mělo běžet nepřetržitě. Pokud bude provoz čerpadla přerušován dochází k odumírání bakteriích usazených ve filtračních vložkách, které slouží k biologickému čištění jezírka. Je zapotřebí stálý přísun kyslíku a zavodnění. Zde je vždy kladen důraz na nízkou spotřebu jezírkového čerpadla. Naopak UV lampa by neměla běžet 24 hodin denně, aby nedocházelo k usmrcení i bakterií, které potřebujeme pro biologické čištění.

V měsících od května do září doporučujeme

zapnutí UV lampy podle stupně znečištění vody – viditelnosti /viz níže/

- 20 cm na 24 hodin           - 60 cm na 10 hodin

- 30 cm na 22 hodin            - 70 cm na 5 hodin

- 40 cm na 20 hodin            - 80 cm na 3 hodiny

- 50 cm na 15 hodin             > 80 cm – vypnout

Od října do dubna není zpravidla provoz UV lampy zapotřebí. Při prvním použití UV lampy ji zapněte max. na 4 h denně, aby se zabránilo rychlému úbytku kyslíku ve vodě, způsobeným úhynem řas.

Na 1000 l objemu vody se počítá cca 1 W výkonu UV lampy

Při výběru filtrace dbejte nejen na objem vody v jezírku, ale pokud plánujete ryby musíte objem zdvojnásobit.

Důležité pravidlo: Maximální počet ryb je dán součtem jejich délek, je doporučeno 20 cm ryb na 1000 l vody.

Pro jezírka bez ryb do objemu 20 m³
Pro jezírka s rybami do objemu 10 m³
Výkon čerpadla 4 900 l/h / 40 W
UV lampa 24 W
d x š x v 38 x 38 x 73 cm
Jezírková hadice 4 m průměr 25 mm
Filtrační materiál filtrační houby, bio domečky
Spojovací materiál

 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Jezírka
Záruka: 5 let

Radost ze zahrady, to bylo heslo zakladatele firmy Augusta Heissnera, který začal v roce 1872 vyrábět zahradní trpaslíky v Gräfenrodu v Durynsku. Od té doby se mnoho změnilo, avšak vize zakladatele zůstala pro společnost stále stejná. V současné době Heissner patří mezi přední výrobce zahradního vybavení, jehož výrobky se prodávají po celé Evropě, USA i Austrálii. Sortiment společnosti Heissner čítá tisíce výrobků z oblasti zahradních dekorací, jezírek a vodních prvků do zahrady. Firma sází na kvalitní materiály a provedení, díky čemuž je zajištěna dlouhá životnost výrobků. Heissner patří mezi lídry v oboru z pohledu designu a inovací, což dokládají získaná ocenění Red Dot design Awards a novinky v oblasti ekologicky úsporných výrobků.