Sada průtokové filtrace HEISSNER do 8 m³ HLF8000

Kód: HLF8000-00
Neohodnoceno
Značka: Heissner
4 410 Kč 3 644,63 Kč bez DPH
Skladem
Můžeme doručit do:
22.5.2024

Sada průtokové filtrace HEISSNER HLF8000-00, je ideální nenákladný filtrační systém, do objemu jezírka 8 m³ (s rybami 4 m³), integrovaná UV lampa 9 W v čerpadle, 3 komorová filtrace, filtrační domečky pro usazování bakterií, filtrační houba, výkon čerpadla 1 500 l/h 24W, je osazeno lava granulátem a filtrační houbou (funguje jako předfiltr), d × š × v 41 × 30 × 44 cm, hadice a hadicové přípojky

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Sada průtokové filtrace HEISSNER do 8 m³ HLF8000

Jezírkový filtrační systém Heissner pro čistou a jasnou vodu ve vašem jezírku. Firma Heissner má více jak 100 let zkušeností s filtračními systémy od tlakových po průtokové a podvodní filtrace. Vhodně poskládané plně vybavené sady obsahují vše potřebné pro udržení čistého jezírka. Filtrační systém jednoduše zvolíte dle objemu Vašeho jezírka.

Sada průtokové filtrace HEISSNER HLF8000-00

Průtoková sada je určena pro jezírka do objemu 8 m³ bez ryb a 4 m³ s rybami. Jedná se o průtokovou filtraci s vysokým biologickým dosahem, čerpadlo jednoduše umístíte do jezírka a propojíte s filtrační nádobou umístěnou u břehu jezírka. Umístěte čerpadlo na opačnou stranu od filtračního systému, tak aby docházelo k přirozené cirkulaci vody. Čerpadlo je osazeno UV lampou o výkonu 9 W pro ti řasám a s velkou nasávací plochou,  dále lavagranulátem a filtrační houbou pro usazování filtračních bakterií (funguje jako předfiltr). Předčištěná voda se pak dopravuje do filtrace, která je osazena filtračními materiály pro uchycení filtračních bakterií (domečky, filtrační houba), zde dochází k mechanickému a biologickému čištění. Díky tříkomorovému systému se dostaví lepší výsledek filtrování. Po přefiltrování jde výpustí zpátky do jezírka. 

Sada obsahuje: čerpadlo s integrovanou UV lampou, filtrační nádobu, včetně filtrační houby a lava granulátu, hadici na propojení 3 m (19 mm), příslušenství na zapojení

  • ideální nenákladný filtrační systém
  • snadné používání – ideální pro nováčky v oblasti rybníčku
  • kompaktní sada

Tipy

Je vhodné čerpadlo umístit do jezírka vodorovně, aby nedocházelo k opotřebení rotoru. Doporučujeme neusazovat čerpadlo přímo na dno jezírka, kde by bylo umístěno v kalu a bahnu. Můžeme ho usadit např. na cihlu vloženou v jezírku.

Čerpadlo u filtrace by mělo běžet nepřetržitě. Pokud bude provoz čerpadla přerušován dochází k odumírání bakteriích usazených ve filtračních vložkách, které slouží k biologickému čištění jezírka. Je zapotřebí stálý přísun kyslíku a zavodnění. Zde je vždy kladen důraz na nízkou spotřebu jezírkového čerpadla. Naopak UV lampa by neměla běžet 24 hodin denně, aby nedocházelo k usmrcení i bakterií, které potřebujeme pro biologické čištění.

Při výběru filtrace dbejte nejen na objem vody v jezírku, ale pokud plánujete ryby musíte objem zdvojnásobit.

Důležité pravidlo: Maximální počet ryb je dán součtem jejich délek, je doporučeno 20 cm ryb na 1000 l vody.

 

Parametry

Pro jezírka bez ryb do objemu 8 m³
Pro jezírka s rybami do objemu 4 m³
Výkon čerpadla 1500 l/h / 24 W
UV lampa 9 W
d x š x v 41 x 30 x 44 cm
jezírková hadice 3 m průměr 19 mm
filtrační materiál lava granulát + síťka, filtrační houby, 
hadicové přípojky 19 mm

 

 

 

 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Jezírka
Záruka: 2 roky

Radost ze zahrady, to bylo heslo zakladatele firmy Augusta Heissnera, který začal v roce 1872 vyrábět zahradní trpaslíky v Gräfenrodu v Durynsku. Od té doby se mnoho změnilo, avšak vize zakladatele zůstala pro společnost stále stejná. V současné době Heissner patří mezi přední výrobce zahradního vybavení, jehož výrobky se prodávají po celé Evropě, USA i Austrálii. Sortiment společnosti Heissner čítá tisíce výrobků z oblasti zahradních dekorací, jezírek a vodních prvků do zahrady. Firma sází na kvalitní materiály a provedení, díky čemuž je zajištěna dlouhá životnost výrobků. Heissner patří mezi lídry v oboru z pohledu designu a inovací, což dokládají získaná ocenění Red Dot design Awards a novinky v oblasti ekologicky úsporných výrobků.