UV lampa HEISSNER F455X-00

Kód: F455X-00
Neohodnoceno
Značka: Heissner
5 425 Kč 4 483,47 Kč bez DPH
Skladem
Můžeme doručit do:
17.6.2024

UV lampa HEISSNER F436X-00, vysoce výkonná UV lampa proti výskytu řas, do objemu jezírka 60 m³, sterilizace a snížení výskytu řas, optimální pro použití s filtry HEISSNER, zabudovaný bezpečnostní jistič, výkon UV 55 W, spotřeba 55 W, délka přívodního kabelu 5 m, univerzální hadicová přípojka 38+32+25 mm, d × š × v: 69 × 16 × 11 cm

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

UV lampy HEISSNER ozařují protékající vodu vysoce výkonným UV světlem. V důsledku záření jsou patogeny decimovány, drobné plovoucí řasy se shlukují a díky tomu jsou zachycovány v jezírkové filtraci.

UV lampa HEISSNER F455X-00

Lampa u výkonu 55 W, slouží k sterilizaci a snížení výskytu řas v jezírku do objemu 60 m³. Je vybavena průzorem pro ověření funkčnosti UV zářivky. Až o 35% větší výkon díky reflexním vnitřním povrchům, které odráží UV záření, tedy hospodárnější se spotřebou a se stejným výsledkem. Rotující tok vody a vyrovnání magnetizací, která způsobuje výrazně nižší znečištění křemíkové trubice a nesnižuje se díky tomu výkon UV zářivky. Snadná demontáž pro výměnu UV zářivky a vyčištění UV křemíkového skla, včetně univerzálních hadicových přípojek, praktické držáky na přichycení k filtraci nebo na stěnu. Zabudovaný bezpečnostní jistič. Zářivka v UV lampě se doporučuje po sezóně vyměnit, zářivka sice svítí ,ale již nemá dostatečnou sílu záření. Zároveň při výměně doporučujeme v lampě vyčistit křemíkové sklo. Vhodná náhradní UV zářivka je HEISSNER ZF455-00.

Pro výběr UV lampy platína 1000 l jezírkové vody 1 W

V měsících od května do září používejte UV lampu pouze na několik hodin:

· při velmi silně zakalené vodě (neprůhledné) 12 hodin denně
· při silně zakalené vodě (pouze pár cm průhledná) 8 hodin denně
· při lehce zakalené vodě (průhledná na 50 cm) 4 hodiny denně
· při čisté vodě - není nutno použít UV lampu
V měsících říjen až duben není zpravidla použití UV lampy zapotřebí. Při prvním použití UV lampy první týden zapínat maximálně jen na 4 hodiny denně, aby se zabránilo rychlému úbytku kyslíku způsobeným úhynem řas.

 

Parametry

Pro jezírka bez ryb do objemu 60 m³
Pro jezírka s rybami do objemu 30 m³
Pro jezírka s koi kapry do objemu 15 m³
Příkon 55 W
Výkon UV 55 W
Náhradní zářivka ZF455-00
Délka kabelu 5 m
d x š x v 69 x 16 x 11 cm

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Jezírka
Záruka: 2 roky

Radost ze zahrady, to bylo heslo zakladatele firmy Augusta Heissnera, který začal v roce 1872 vyrábět zahradní trpaslíky v Gräfenrodu v Durynsku. Od té doby se mnoho změnilo, avšak vize zakladatele zůstala pro společnost stále stejná. V současné době Heissner patří mezi přední výrobce zahradního vybavení, jehož výrobky se prodávají po celé Evropě, USA i Austrálii. Sortiment společnosti Heissner čítá tisíce výrobků z oblasti zahradních dekorací, jezírek a vodních prvků do zahrady. Firma sází na kvalitní materiály a provedení, díky čemuž je zajištěna dlouhá životnost výrobků. Heissner patří mezi lídry v oboru z pohledu designu a inovací, což dokládají získaná ocenění Red Dot design Awards a novinky v oblasti ekologicky úsporných výrobků.