Sada průtokové filtrace HEISSNER HLF6000-00

Kód: HLF6000-00
Neohodnoceno
Značka: Heissner
3 400 Kč 2 809,92 Kč bez DPH
Skladem
Můžeme doručit do:
16.4.2024

Sada průtokové filtrace HEISSNER HLF6000-00, je ideální nenákladný filtrační systém, do objemu jezírka 6 m³ (s rybami 3 m³), integrovaná UV lampa 9W v čerpadle, filtrační materiál pórovité lávové kameny (lava granulát) + filtrační houba, výkon čerpadla 1 000 l/h 25W, je osazeno zeolitem a filtrační houbou (funguje jako předfiltr), d × š × v 40 × 31 × 39 cm, hadice a hadicové přípojky

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Jezírkový filtrační systém Heissner pro čistou a jasnou vodu ve vašem jezírku. Firma Heissner má více jak 100 let zkušeností s filtračními systémy od tlakových po průtokové a podvodní filtrace. Vhodně poskládané plně vybavené sady obsahují vše potřebné pro udržení čistého jezírka. Filtrační systém jednoduše zvolíte dle objemu Vašeho jezírka.

Sada průtokové filtrace HEISSNER HLF6000-00

Průtoková sada je určena pro jezírka do objemu 6 m³ bez ryb a 3 m³ s rybami. Jedná se o průtokovou filtraci s vysokým biologickým dosahem, čerpadlo jednoduše umístíte do jezírka a propojíte s filtrační nádobou umístěnou u břehu jezírka. Umístěte čerpadlo na opačnou stranu od filtračního systému, tak aby docházelo k přirozené cirkulaci vody. Čerpadlo je osazeno UV lampou o výkonu 9 W a s velkou nasávací plochou, pro ti řasám, dále zeolitem a filtrační houbou pro usazování filtračních bakterií (funguje jako předfiltr). Předčištěná voda se pak dopravuje do filtrace, která je osazena filtračními materiály pro uchycení filtračních bakterií (lava granulát, filtrační houba), zde dochází k mechanickému a biologickému čištění. Po přefiltrování jde výpustí zpátky do jezírka. 

Sada obsahuje: čerpadlo s integrovanou UV lampou, filtrační nádobu, včetně filtrační houby a lava granulátu, hadici na propojení 3 m (19 mm), příslušenství na zapojení

  • ideální nenákladný filtrační systém
  • snadné používání – ideální pro nováčky v oblasti rybníčku
  • kompaktní sada

Tipy

Je vhodné čerpadlo umístit do jezírka vodorovně, aby nedocházelo k opotřebení rotoru. Doporučujeme neusazovat čerpadlo přímo na dno jezírka, kde by bylo umístěno v kalu a bahnu. Můžeme ho usadit např. na cihlu vloženou v jezírku.

Čerpadlo u filtrace by mělo běžet nepřetržitě. Pokud bude provoz čerpadla přerušován dochází k odumírání bakteriích usazených ve filtračních vložkách, které slouží k biologickému čištění jezírka. Je zapotřebí stálý přísun kyslíku a zavodnění. Zde je vždy kladen důraz na nízkou spotřebu jezírkového čerpadla. Naopak UV lampa by neměla běžet 24 hodin denně, aby nedocházelo k usmrcení i bakterií, které potřebujeme pro biologické čištění.

Při výběru filtrace dbejte nejen na objem vody v jezírku, ale pokud plánujete ryby musíte objem zdvojnásobit.

Důležité pravidlo: Maximální počet ryb je dán součtem jejich délek, je doporučeno 20 cm ryb na 1000 l vody.

Parametry

Pro jezírka bez ryb do objemu 6 m³
Pro jezírka s rybami do objemu 3 m³
Výkon čerpadla 1000 l/h / 24 W
UV lampa 9 W
d x š x v 40 x 31 x 39 cm
jezírková hadice 3 m průměr 19 mm
filtrační materiál lava granulát + síťka, filtrační houby, 
hadicové přípojky

 

 

 

 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Jezírka
Záruka: 2 roky

Radost ze zahrady, to bylo heslo zakladatele firmy Augusta Heissnera, který začal v roce 1872 vyrábět zahradní trpaslíky v Gräfenrodu v Durynsku. Od té doby se mnoho změnilo, avšak vize zakladatele zůstala pro společnost stále stejná. V současné době Heissner patří mezi přední výrobce zahradního vybavení, jehož výrobky se prodávají po celé Evropě, USA i Austrálii. Sortiment společnosti Heissner čítá tisíce výrobků z oblasti zahradních dekorací, jezírek a vodních prvků do zahrady. Firma sází na kvalitní materiály a provedení, díky čemuž je zajištěna dlouhá životnost výrobků. Heissner patří mezi lídry v oboru z pohledu designu a inovací, což dokládají získaná ocenění Red Dot design Awards a novinky v oblasti ekologicky úsporných výrobků.